Media: Pedro bardzo blisko Romy

Pedro
Pedro fot. Razvan Pasarica / Sport Pictures

Pedro Rodriguez lada moment moment powinien zostać nowym zawodnikiem AS Romy, podaje serwis Gianlucadimarzio.com. Hiszpan wczoraj pojawił się w Rzymie, gdzie przeszedł testy medyczne w słynnej klinice Villa Stuart. W najbliższych dniach powinien pojawić się natomiast oficjalny komunikat w sprawie transferu piłkarza.

Czytaj dalej…

33-latek do ekipy z Wiecznego Miasta trafi na zasadzie wolnego transferu. Po zakończeniu sezonu w lidze angielskiej wygasł jego kontrakt z Chelsea FC.

Na koniec kariery na Półwysep Apeniński

Pedro Rodriguez bronił barw teamu z zachodniego Londynu w latach 2015-2020. Do ekipy ze stolicy Anglii piłkarz trafił z FC Barcelony, kosztując wówczas ponad 24 miliony funtów (27 milionów euro).

Ostatnio zawodnik nabawił się urazu pleców. W każdym razie ten kontuzja nie powinna stanąć na przeszkodzie zawodnikowi w finalizacji transferu do Romy. Warto zaznaczyć, że jeśli transakcja z udziałem Hiszpana dojdzie do skutku, będzie to pierwszy transfer w szeregach Giallorossich od momentu, gdy władze w klubie ma Dan Friedkin, który stał się właścicielem Romy, przejmując klub z rąk Jamesa Pallotty.

W kontekście Pedro Rodrigueza warto odnotować, że w trakcie kampanii 2019/2020 zawodnik zaliczył łącznie 23 mecze, w których zdobył dwie bramki, notując również trzy asysty. W rozgrywkach angielskiej ekstraklasy zawodnik zaliczył osiem meczów w wyjściowym składzie.

Komentarze