Media: Osimhen od czwartku w Napoli

Piłkarze Napoli
Piłkarze Napoli fot. Grzegorz Wajda

Według najnowszych doniesień mediów dyrektor sportowy SSC Napoli w osobie Cristiano Giuntoliego prowadzi intensywne negocjacje w sprawie pozyskania Victora Osimhena z Lille OSC. Podobno suma całej transakcji ma wynieść 81 milionów euro!

Czytaj dalej…

21-letni piłkarz zdążył już pojawić się na Półwyspie Apenińskim, gdzie zwiedził obiekt Azzurrich, a także spotkał się z trenerem Gennaro Gattuso i prezydentem klubu Aurelio De Laurentiisem. Osimhen rozmawiał też z Kalidou Koulibalym, który przekonywał Nigeryjczyka, że w Neapolu nie ma kłopotów z rasizmem.

Transfer blisko

Sky Sport Italia, SportItalia, czy Corriere dello Sport informują, że w poniedziałek doszło do spotkania jednego z działaczy Napoli z prezesem francuskiego klubu Gerardem Lopezem i agentami Osimhena. Giuntoli ma nadzieję, że uda mu się przekonać zawodnika do zmiany klubu.

Suma samego transferu z udziałem nigeryjskiego piłkarza ma wynieść 50 milionów euro. Tymczasem wartość całej transakcji może kształtować się w kwocie 81 milionów euro. Wierząc doniesieniom Radia Kiss Kiss, to w czwartek transfer ma zostać sfinalizowany.

Ciekawostką jest natomiast to, że według doniesień L’Equipe trener Gattuso jest gotów zgodzić na obniżkę swojego wynagrodzenia, aby Osimhen mógł zakotwiczyć w ekipie z Kampanii.

Komentarze