Media: Osimhen już po testach medycznych

Piłkarze Napoli
Piłkarze Napoli fot. Grzegorz Wajda

Victor Osimhen według doniesień RMC Sport przeszedł już testy medyczne przed transferem do SSC Napoli. W najbliższych dniach powinna natomiast zostać sfinalizowana transakcja związana z transferem zawodnika do ekipy z Kampanii.

Czytaj dalej…

Media sugerują, że Lille OSC za piłkarza otrzyma 81 milionów euro. Suma ta uwzględnia jednak wszystkie dodatki i bonusy. 21-latek już jakiś czas temu pojawił się na Półwyspie Apenińskim, gdzie zdążył już zwiedzić Stadio San Paolo, a także spotkać się z właścicielem Azzurrich Aurelio De Laurentiisem i trenerem Gennaro Gattuso.

Celem była Premier League, ostatecznie będzie Serie A

Osimhen długo jednak zwlekał z podjęciem decyzji o transferze do Włoch, wierząc, że pojawi się dla niego oferta z Premier League. Reprezentant Nigerii nie ukrywał, że jego marzeniem są występy w angielskiej ekstraklasie. Wygląda jednak na to, że ostatecznie piłkarz podjął już decyzję o transferze do ekipy z Italii.

Bez komentarza

Zapytany w sobotę o transfer Osimhena prezydent francuskiego klubu Gerard Lopez nie chciał ani potwierdzić, ani zaprzeczyć informacjom włoskiej prasy. – Ne będę komentował sprawy. Wszyscy wiemy, że negocjacje trwają. Wolę ich nie komentować – rzekł 48-latek.

Dodajmy, że nigeryjski piłkarz do ekipy z Ligue 1 trafił w 2019 roku z RSC Charleroi, kosztując wówczas 14 milionów euro. W trakcie kampanii 2019/2020 zawodnik wystąpił łacznie w 36 spotkaniach, notując w nich 18 trafień.

Komentarze