Media: Miranchuk dołączy do Atalanty

Piłkarze Lokomotiwu Moskwa
Piłkarze Lokomotiwu Moskwa fot. Grzegorz Wajda

Atalanta pozyska Aleksieja Miranchuka z Lokomotiwu Moskwa, donoszą włoskie media. Kreatywny pomocnik trafi do teamu z Serie A podobno za 14,5 miliona euro. 24-latek zwiąże się z Boginią umową na pięć lat.

Czytaj dalej…

Atalanta nie była jedynym klubem, który był zainteresowany pozyskaniem Miranchuka. 25-krotny reprezentant Rosji znajdował się również na celowniku AC Milanu. Ostatecznie to jednak klub z Bergamo wygrał wyścig po piłkarza, podają włoscy dziennikarze.

Finalizacja transakcji na ostatniej prostej

Gianluca Di Marzio i Fabrizio Romano twierdzą, że porozumienie zostało już osiągnięcie, a do finalizacji transakcji pozostała papierkowa robota. Warto zaznaczyć, że suma transferu ma wynieść 14,5 miliona euro, ale rosyjski klub ma też zapewnić sobie procent od kolejnego transferu z udziałem zawodnika.

25-letni piłkarz ma na swoim koncie 25 występów w dorosłej reprezentacji Rosji, w której zaliczył pięć trafień. Debiut w drużynie narodowej Miranchuk zanotował w czerwcu 2015 roku. Dotychczasowy kontrakt piłkarza obowiązuje do końca czerwca 2021 roku.

Komentarze