Media: Milik otwarty na transfer do Tottenhamu

Arkadiusz Milik
Arkadiusz Milik fot. Mateusz Porzucek

Arkadiusz Milik według doniesień włoskich mediów zdał sobie sprawę z tego, że jego transfer z SSC Napoli do innego klubu z Serie A spełzł na niczym. Corriere dello Sport sugeruje, że reprezentant Polski może trafić do Tottenhamu Hostpur.

Czytaj dalej…

Arkadiusz Milik już jakiś czas temu łączony był z przeprowadzką do ekipy dowodzonej przez Jose Mourinho. Nie jest tajemnicą, że sternicy The Spurs szukają zawodnika, który w trudnym sezonie 2020/2021 będzie mógł zastępować Harry’ego Kane’a.

Polski napastnik wydaje się idealnym kandydatem do wzmocnienia Tottenhamu, bo mógłby nie tylko w krytycznych momentach zastępować reprezentanta Anglii, ale też wspierać go w ataku lub na skrzydle.

Warianty w Serie A upadły

Jeszcze niedawno wydawało się, że Milik dołączy do Juventusu. Temat wygląda jednak na to, że ostygł już na dobre, bo sternicy Bianconerich są w trakcie finalizowania transakcji z udziałem Luisa Suareza, który ma parafować z Juve kontrakt na dwa lata z opcją przedłużenia o kolejny o rok.

Innym klubem z włoskiej ekstraklasy wyrażającym zainteresowanie polskim zawodnikiem była AS Roma. Transakcja miała opierać się na wymianie piłkarzy. Do teamu z Wiecznego Miasta miał trafić Milik, a w przeciwnym kierunku miał się udać Cengiz Ünder, ale ostatecznie z tego typu transferu też nic nie wyszło.

Najnowsze doniesienia Corriere dello Sport podają, że Milik i jego pełnomocnicy są w trakcie poszukiwania klubu dla piłkarza poza Włochami. Spekuluje się, że wybór padł na londyński klub w postaci Tottenhamu. Warto zaznaczyć, że sternicy Kogutów od dłuższego czasu wyrażają zainteresowanie wychowankiem Rozwoju Katowice.

Komentarze