Media: Milik nie zgodził się na klauzulę 100 mln euro

Arkadiusz Milik
Arkadiusz Milik fot. Grzegorz Wajda

Arkadiusz Milik w ostatnim czasie jest mocnym punktem SSC Napoli. Polski napastnik kilka dni temu wykorzystał decydujący rzut karny w starciu z Juventusem FC w finale Pucharu Włoch, a wczoraj przyczynił się do zwycięstwa Azzurrich w starciu z Hellasem Werona, pokonując golkipera strzałem głową. Wygląda na to, że to pożegnalne trafienia Polaka z klubem z Kampanii.

Czytaj dalej…

Milik trafił do ekipy z południa Włoch w 2016 roku z AFC Ajaxu, kosztując wówczas 32 miliony euro. Obecny kontrakt zawodnika wygasa jednak z końcem czerwca przyszłego roku i nie wygląda na to, aby został przedłużony.

Milik odrzucił ofertę przedłużenia umowy z Napoli

La Gazzetta dello Sport właśnie ujawniła, że reprezentant Polski odrzucił propozycję nowego kontrakt z Neapolu, który miałby obowiązywać do 2024 roku. Wpływ na to miał jeden z warunków, którego zwolennikiem jest prezydent klubu Aurelio De Laurentiis. Milik miałby mieć w umowie wpisaną klauzule odstępnego w wysokości 100 milionów euro.

Urodzony w Tychach zawodnik w trakcie trwającej kampanii wystąpił łącznie w 25 meczach, notując w nich 13 trafień, z czego 10 w Serie A. W klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców włoskiej ekstraklasy Milik zajmuje dziewiąte miejsce ex aequo z Andreą Belottim z Torino FC.

Komentarze