Media: Milik chciałby zostać w Napoli

Arkadiusz Milik
Arkadiusz Milik fot. Grzegorz Wajda

Włoskie media donoszą, że Arkadiusz Milik jednak chciałby wypełnić swój kontrakt do końca. Nagła decyzja Milika zezłościła włodarzy Napoli. Kontrakt Polaka z włoskim klubem kończy się za rok.

Czytaj dalej…

Sky Sport informuje, że Arkadiusz Milik miał przekazać władzom Napoli, że chciałby wypełnić swój kontrakt do końca. Decyzja ta zezłościła zarząd klubu z Neapolu. Polski napastnik stwierdził, że nie interesują go oferty Tottenhamu, AS Romy czy też Juventusu i wolałby zostać na Stadio Sao Paolo.

Milik odejdzie za darmo?

Kontrakt Arkadiusz Milika z klubem z Napoli obowiązuje do końca sezonu 2020/2021, co oznacza że za rok, polski napastnik odszedłby z klubu za darmo. Gennaro Gattuso miał powiedzieć dla Sky Sport, że Napoli zakontraktowało dwóch nowych napastników i jeżeli Arek nie znajdzie sobie nowego klubu, to będzie w bardzo trudnej sytuacji. Nowym rywalem na ataku dla Polaka jest Victor Osimhen, którego Napoli kupiło z Lille za 70 milionów euro. Nigeryjczyk już w swoim pierwszym meczu pokazał się z dobrej strony, strzelając hat tricka Teramo.

Jeżeli Milik zdecyduje się zostać, to będzie miało to poważny efekt domina między innymi dla Romy. Będzie ona musiała powstrzymać transfer Edina Dzeko, gdyż to w Arku widziała następcę Bośniaka. Pozostanie w klubie, z którym to polski snajper nie przedłużył kontraktu, może oznaczać dla niego bardzo niewielką ilość czasu na boisku, szczególnie że Napoli przygotowało się już na odejście Milika, znacznie umacniając ofensywę.

Komentarze