Media: Milan złożył konkretną ofertę Donnarummie

Gianluigi Donnarumma
Gianluigi Donnarumma fot. Grzegorz Wajda

Cały czas niewyjaśniona jest kwestia przyszłości Gianluigiego Donnarumy w AC Milanie. W każdym razie najnowsze informacje włoskich portali piłkarskich wskazują, że reprezentant Włoch jest coraz bliżej parafowania nowej umowy z klubem z miasta mody.

Czytaj dalej…

Obecny kontrakt Donnarummy z przedstawicielem Serie A obowiązuje do końca czerwca 2021 roku. Jak się natomiast okazuje, Milan złożył konkretną propozycję zawodnikowi, o czym informuje serwis CalcioMerdato.it.

21-latek w Milanie może liczyć na zarobki na poziomie sześciu milionów euro rocznie. Swego czasu zawodnik był łączony z takimi klubami jak Paris Saint-Germain, czy Juventusem FC. Pandemia koronawirusa sprawiła jednak, że na dzisiaj dla wielu klubów pozyskanie Donnarummy wydaje się zbyt dużym wydatkiem.

Mediolańczycy oferują nowy kontrakt, oczekując odpowiedzi do 30 czerwca

W związku z powyższym sternicy Rossonerich na czele z dyrektorem generalnym Ivanem Gazidisiem zaproponowali zdolnemu bramkarzowi umowę na pięć lat, dzięki której Donnarumma mógłby liczyć na podwyżkę, mogąc inkasować 7,5 miliona euro rocznie.

Wierząc informacjom włoskich dziennikarzy, mediolańczycy oczekują odpowiedzi do końca miesiąca. Na dzisiaj do porozumienia obu stron nie doszło, ale tajemnicą Poliszynela jest to, że finalizacja rozmów, która byłaby po myśli fanów Czerwono-czarnych, jest bardzo blisko.

Dodajmy, że Donnarumma w szeregach mediolańczyków zaliczył jak na razie 192 spotkania w szeregach Rossonerich, w których 70 razy zachował czyste konto.

Komentarze