Media: Milan zainteresowany Osimhenem

Radość piłkarzy AC Milanu
Radość piłkarzy AC Milanu fot. Grzegorz Wajda

Według informacji Football Italia sternicy AC Milanu włączyli się do gry po pozyskanie Victora Osimhena z Lille OSC. Wcześniej głównym kandydatem do pozyskania piłkarza wydawało się tylko SSC Napoli.

Czytaj dalej…

Nigeryjczyk według medialnych doniesień był już o krok od przeprowadzki do ekipy z Kampanii. Osimhen miał za sobą odwiedziny Stadio San Paolo. Zawodnik spotkał się też w zeszłym tygodniu z Gennaro Gattuso i Aurleio De Laurentiisem.

W powszechnej opinii piłkarz nie podjął jeszcze decyzji o transferze, bo liczył, że pojawi się oferta z Premier League. Na razie jednak nic takiego nie miało miejsca. W każdym razie 21-latkiem zainteresowali się Rossoneri.

Kolejny chętny na reprezentanta Nigerii

Cena wywoławcza za Osimhena wynosi podobno 50 milionów euro. Milan jednak, aby pozyskać piłkarza chciałby oddać w ramach rozliczenia swoich zawodników, co miałoby na celu zmniejszenie sumy za transfer.

Francuskie media spekulowały również, że ofertę w sprawie piłkarza złożył Inter Mediolan. Doniesienia w tej sprawie zostały jednak błyskawicznie zdementowane. Niewykluczone natomiast, że doszło do nieporozumienia, bo okazuje się, że piłkarza chce mieć w swoich szeregach klub z czerwono-czarnej części miasta mody.

Osimhen strzelił 13 goli w 27 meczach Ligue 1 w sezonie 2019/2020.

Komentarze