Media: Milan wrócił do zainteresowania Szoboszlaim

Dominik Szoboszlai
Dominik Szoboszlai fot. PressFocus

Dominik Szoboszlai to zawodnik, który już w trakcie ostatniej sesji transferowej łączony był z transferem do AC Milanu. Tymczasem coraz częściej słychać głosy, że klub z Lombardii w końcu urealni swoje kilkuletnie plany związane z pozyskaniem Węgra.

Czytaj dalej…

Dominik Szoboszlai broni aktualnie barw FC Salzburg. W minionym miesiącu zawodnik skończył 20 lat, a ostatnio wyróżnił się tym, że zdobył bramkę w arcyważnym meczu barażowym o udział w mistrzostwach Europy. Młody pomocnik zaliczył jednocześnie swój 11. występ w seniorskiej reprezentacji.

Milan od dłuższego czasu śledzi rozwój piłkarski Szoboszlaiego. Już w trakcie ostatniego mercato sternicy Rossonerich mieli w swoich planach transferowych pozyskanie zawodnika, ale ostatecznie transakcja nie doszła do skutku ze względu na to, że długo nie było wiadomo, kto będzie trenerem mediolańskiej ekipy.

Piłkarz z ogromnym potencjałem

Szoboszlai przez Transfermarkt.de wyceniany jest na 25 milionów euro. Nie tylko Milan wyraża zainteresowanie zawodnikiem. Węgier znajduje się również na celowniku Arsenalu FC, czy Realu Madryt.

Tuttosport oraz TuttoMercatoWeb przekonują jednak na swoich łamach, że to właśnie klub z Serie A jest faworytem do pozyskania zawodnika. Dodajmy, że Szoboszlai ma na swoim koncie trzy bramki zdobyte w drużynie narodowej.

W trakcie trwającego sezonu w szeregach lidera ligi austriackiej Węgier wystąpił w 13 spotkaniach, zdobywając w nich pięć bramek. Na koncie piłkarza jest też dziewięć asyst.

Komentarze