Media: Milan dystansuje się od Goetze

Mario Götze
Mario Götze fot. Abaca/Hepta/SPORTPICTURES

Jeszcze kilka tygodni temu wiele wskazywało na to, że Mario Goetze dołączy do AC Milanu. Tymczasem najnowsze informacje CalcioMercato.com sugerują, że klub z Lombardii rezygnuje z pozyskania Niemca.

Czytaj dalej…

Goetze z końcem czerwca przestał być zawodnikiem Borussii Dortmund. Tym samym 28-latek może trafić do nowego klubu na zasadzie wolnego transferu. Jeszcze niedawno wszystko wskazywało na to, że nowym miejscem pracy Goetze będzie klub z Lombardii. W każdym razie wygląda na to, że temat wygasł w momencie, gdy okazało się, że z Milanem rozstaje się Zvonimir Boban.

Duże oczekiwania Goetze

63-krotny reprezentant Niemiec według doniesień popularnego włoskiego serwisu piłkarskiego nie jest już na liście życzeń Rossonerich. Powodem są oczekiwania finansowe zawodnika, który liczy na osiem milionów euro rocznie plus prowizje. Jeśli jednak Niemiec zgodzi się na niższe apanaże, to wówczas mediolański klub jest gotowy wrócić do gry o zawodnika, chociaż na dzisiaj wydaje się to mało prawdopodobne.

Ofensywny pomocnik w trakcie kampanii 2019/2020 wystąpił łącznie w 21 spotkaniach, w których strzelił trzy gole, notując w nich też jedną asystę. Urodzony w Memmingen piłkarz może pochwalić się 231 spotkaniami w Bundeslidze, w których strzelił 57 goli, notując w nich również 61 asyst.

Komentarze