Media: Milan bliski pozyskania Bakayoko i Tonaliego

Radość piłkarzy AC Milanu
Radość piłkarzy AC Milanu fot. Grzegorz Wajda

AC Milan tego lata ma plan, aby solidnie wzmocnić się w drugiej linii. Taki stan rzeczy ma mieć miejsce w związku z sugestią trenera Rossonerich, dającą do zrozumienia, że jest potrzeba, aby mieć więcej wariantów do gry wśród pomocników. Bardzo możliwe, że niebawem szeregi teamu Stefano Pioliego wzmocni dwóch piłkarzy.

Czytaj dalej…

AC Milan jest bardzo blisko parafowania kontraktu z Sandro Tonalim, wierząc medialnym doniesieniom. Wielki talent włoskiej piłki ostatnio bronił barw Brescii Calcio. Faworytem do pozyskania piłkarza wydawał się Inter Mediolan, ale ostatnio sprawa przeprowadzki zawodnika do klubu z czarno-niebieskiej części Mediolanu stanęła w martwym punkcie, co zamierzają wykorzystać decydenci Czerwono-czarnych.

Milaniści na polowaniu

Tymczasem dziennik Tuttosport twierdzi, że Milan jest w trakcie dopinania szczegółów dotyczących pozyskani Tiemoue Bakayoko z Chelsea. Podobnie jak w przypadku Tonaliego zawodnik ma dołączyć do Milanu na wypożyczenie z opcją transferu definitywnego.

W przypadku Włocha mowa o koszcie 10 milionów euro za wypożyczenie i 25 milionów euro płatnych po zakończeniu sezonu 2020/2021, jeśli mediolański klub zdecyduje się na transfer definitywny. W kontekście Francuza wiadomo, że sternicy The Blues oczekują za swojego zawodnika 30 milionów euro. W każdym razie działacze Milanu negocjują obniżenie tej sumy.

Ambitne plany na nową kampanię

Mediolański team ostatni sezon Serie A zakończył na szóstej pozycji. Taki stan rzeczy sprawia, że Rossoneri wywalczyli możliwość gry w europejskich pucharach. Milan będzie reprezentował włoską ekstraklasę w Lidze Europy.

Dodajmy, że start nowej kampanii w Serie A zaplanowany jest na trzeci weekend września.

Komentarze