Media: Karbownik blisko Parmy

Michał Karbownik
Michał Karbownik fot. Dariusz Hermiesz / GornikZabrze.pl

Michał Karbownik według doniesień Gianluki Di Marzio może niebawem zasilić szeregi Parmy Calcio. Jest to o tyle ciekawe, że jeszcze niedawno dyrektor sportowy Gialloblu dementował doniesienia dotyczące transferu z udziałem piłkarza Legii Warszawa.

Czytaj dalej…

Michał Karbownik w ostatnim czasie łączony był przede wszystkim z transferem do SSC Napoli. Najnowsze doniesienia popularnego włoskiego dziennikarza wskazują jednak, że polski zawodnik trafi nie do ekipy z południa Włoch, a do teamu z regionu Emilia-Romania.

Wygląda na to, że Karbownik miałby do teamu z Serie A trafić na wypożyczenie z opcją transferu definitywnego. Suma transakcji z udziałem młodego piłkarza ma wynieść 6 milionów euro.

Z ziemi polskiej do włoskiej?

Urodzony w Radomiu lewy defensor, jeśli zmieni klub, będzie dziesiątym zawodnikiem, który rozstanie się z Legią w ostatnim czasie. Wcześniej szeregi teamu ze stolicy Polski pożegnali między innymi Radosław Majecki, Arvydas Novikovas, Saalvador Agra, czy Ivan Obradović.

Przypomnijmy, że Karbownik to wychowanek warszawskiej Legii. 19-latek w trakcie trwającej kampanii wystąpił łącznie w ośmiu meczach, spędzając na placu gry 572 minuty.

Komentarze