Media: Kolejka chętnych po Belottiego

Andre Belotti
Andre Belotti fot. Grzegorz Wajda

Andrea Belotti ma kontrakt ważny z Torino FC do końca czerwca 2022 roku. Tymczasem najnowsze informacje La Repubblica sugerują, że reprezentant Włoch znajduje się na celowniku pięciu klubów, które przygotowują się do złożenia oferty w sprawie piłkarza.

Czytaj dalej…

Belotti znajduje się w kręgu zainteresowania SSC Napoli, ACF Fiorentiny, AC Milanu, Evertonu i Atletico Madryt. Przedstawiciele La Liga i Premier League mogą pozyskać piłkarza za 100 milionów euro. Tyle bowiem wynosi klauzula odstępnego za Włocha dla klubów spoza Półwyspu Apenińskiego. Tymczasem sternicy ekip z Serie A muszą negocjować transfer z prezydentem Il Toro.

26-latek co prawda w trakcie kampanii 2019/2020 ni zachwyca, ale i tak ma na swoim koncie 15 trafień w 31 spotkaniach. Dziewięć goli zawodnik strzelił w ramach włoskiej ekstraklasy, a sześć w europejskich pucharach.

Włoskie media spekulują, że klub z Piemontu jest gotowy sprzedać zawodnika za 50 milionów euro. Z kolei działacze Violi zaproponowali 40 milionów euro. To, że Fiorentina jest zainteresowana pozyskaniem piłkarza, potwierdziła na łamach Tuttosport babcia Belottiego.

Komentarze