Media: Juventus wróci do zainteresowania Emersonem

Emerson Palmieri
Emerson Palmieri fot. PressFocus

Juventus FC według doniesień CalcioMercato.com planuje w trakcie styczniowej sesji transferowej ponownie spróbować pozyskać Emersona Palmieriego z Chelsea FC. Wpływ na taki stan rzeczy ma mieć fakt, że na lewej stronie boiska w szeregach Starej Damy nie spełniają oczekiwań Danilo i Gianluca Frabotta.

Czytaj dalej…

Juventus FC od dłuższego czasu wyraża zainteresowanie zawodnikiem The Blues. Wygląda na to, że ostatnie mecze spotęgowały chęć wzmocnienia składu na lewej stronie defensywy wśród decydentów mistrzów Serie A. Danilo i Frabotta w każdym razie nie złożyli broni w walce o wyjściowy skład Starej Damy. Zwłaszcza Brazylijczyk wydaje się fundamentalną postacią w ekipie Juve, ale wzmocnienie na tej pozycji jest raczej potrzebne, chociażby po to, aby trener Andrea Pirlo miał większe pole manewru.

Wkrótce co prawda do gry powinien wrócić Alex Sandro, który najpewniej z marszu trafi na lewą obronę Bianconerich. Gdy szkoleniowcem Juve był jeszcze Maurizio Sarri, to Brazylijczyk w zasadzie nie miał żadnej alternatywy na lewej obronie. Zawodnik dochodzi do pełnej sprawności po kontuzji uda. Mimo wszystko Juventus jest zdeterminowany, aby wzmocnić się na lewej stronie defensywy.

W związku z powyższym zimą do klubu z Piemontu może trafić Emeron Palmieri, który w Chelsea i tak nie ma okazji do regularnej gry, a jego kontrakt z klubem z zachodniego Londynu wygasa z końcem czerwca 2022 roku. Dziewięciokrotny reprezentant Włoch w trakcie trwającego sezonu wystąpił łącznie w czterech meczach Chelsea, ale ani razu nie zagrał w meczu Premier League.

Sternicy mistrzów Serie A nie skupiają się jednak tylko na pozyskiwaniu nowych zawodników. Kluczowe jest też to, kto może pożegnać się z klubem z Piemontu. Wygląda na to, że z Juventusem rozstanie się Federico Bernardeschi. Tymczasem bardzo możliwe, że do teamu z Piemontu trafi Rodrigo De Paul z Udinese Calcio, mogący grać zarówno w środku pola, jak i na lewym skrzydle.

Komentarze