Media: Juventus wciąż zabiega o Emersona

Kibice Chelsea
Kibice Chelsea fot. Rafał Rusek

Media w Anglii i we Włoszech donoszą, że Juventus FC wciąż prowadzi rozmowy z Chelsea FC, których celem ma być pozyskanie Emersona Palmieriego przez mistrzów Serie A.

Czytaj dalej…

CalcioMercato.com i The Sun podają, że przedstawiciel Premier League już odrzucił propozycję wymiany piłkarzy, którą złożył klub z Piemontu, chcący pozyskać Jorginho. Wpływ na to ma fakt, że londyńczycy wolą otrzymać 40-50 milionów euro w gotówce.

Media: Jorginho nie trafi do Juve, Emerson możliwe, że tak

W każdym razie transakcja z udziałem Emersona może być możliwa, gdyż zawodnik ten nie należy do mocnych punktów w talii Franka Lamparda. Tuttosport zaznacza na swoich łamach, że zawodnik nie gra w tym sezonie regularnie w szeregach The Blues, co może być szansą dla Juventusu.

We Włoszech słychać głosy, że sternicy Starej Damy byliby skłonni w zamian za Emersona oddać Mattie De Sciglio, który należy do zdolnych piłkarzy, ale też kontuzjogennych.

W kontekście Emersona warto dodać, że zainteresowanie tym zawodnikiem wyrażał też Inter Mediolan, ale ostatnio sternicy Czarno-niebieskich bardziej koncentrują się na pozyskaniu Juniora Firpo z FC Barcelony.

Komentarze