Media: Juventus liderem w wyścigu po Emersona

Emerson Palmieri
Emerson Palmieri fot. PressFocus

Juventus FC jest aktualnie liderem w wyścigu po Emersona Palmieriego z Chelsea FC, czytamy na łamach CalcioMercato.com. Dziewięciokrotny reprezentant Włoch ma kontrakt ważny z klubem z zachodniego Londynu do końca czerwca 2022 roku.

Czytaj dalej…

Mistrzowie Serie A już od dłuższego czasu wyrażają zainteresowanie zawodnikiem, który do teamu ze stolicy Anglii trafił w 2018 roku. Przypomnijmy, że Emerson do Chelsea dołączył z AS Romy za 20 milionów euro.

W szeregach Bianconerich piłkarz miałby wzmocnić rywalizację w drugiej linii. Warto jednak zaznaczyć, że nie tylko Juventus chciałby mieć w swoich szeregach pomocnika The Blues. Zainteresowanie piłkarzem swego czasu wyrażał także Inter Mediolan.

Za klubem z Piemontu przemawia jednak to, że Juventus jest gotowy wypożyczyć zawodnika z opcją transferu definitywnego, do czego miałby dojść już w styczniu.

W trakcie trwającej kampanii angielskiej ekstraklasy Emerson nie miał jeszcze okazji do gry. Zawodnik wypadł z łask Franka Lamparda, co sprawia, że raczej miejsca dla niego w klubie z zachodniego Londynu już nie ma.

26-latek zagrał natomiast w dwóch meczach Pucharu Ligi Angielskiej i jednym spotkaniu w Lidze Mistrzów.

Komentarze