Media: Juventus chce Zapatę

Duvan Zapata
Duvan Zapata fot. Grzegorz Wajda

Najnowsze doniesienia włoskich mediów sugerują, że Juventus FC zainteresował się Duvanem Zapatą. Tym samym kolejny ofensywnie usposobiony piłkarzy znalazł się na celowniku Bianconerich. Dodajmy, że Kolumbijczyk broni obecnie barw Atalanty BC.

Czytaj dalej…

Wcześnie z przeprowadzką do teamu z Piemontu łączeni byli Arkadiusz Milik, czy Alexandre Lacazette. W każdym razie na dzisiaj żadne konkretne rozmowy w sprawie transferów zawodników nie zostały przeprowadzone. Corriere dello Sport donosi natomiast, że głównym celem Juve ma być Zapata.

Kolumbijczyk na radarze Bianconerich

Wierząc ostatnim informacjom prasowym w sprawie przyszłości piłkarza, to wygląda na to, że Juventus jest gotowy wyłożyć na transfer z udziałem Kolumbijczyka mniej więcej 30 milionów euro, dodając do transakcji także Mattię Perrina, który obecnie jest na wypożyczeniu w Genoi CFC, ale wcześniej był łączony z przeprowadzką do Atalanty.

Napastnik Atalanty w miejsce “Pipity”?

Zapata w szeregach Starej Damy miałby wypełnić lukę po Gonzalo Higuainie, który najpewniej tego lata opuści Juve. Dodajmy, że 16-krotny reprezentant Kolumbii do Atalanty trafił już latem 2018 roku z UC Sampdorii. Najpierw na wypożyczenie, z kolei w styczniu tego roku klub z Bergamo sfinalizował transfer definitywny z udziałem zawodnika.

Zapata w trakcie sezonu 2019/2020 wystąpił łącznie 28 meczach, notując w nich 18 trafień i siedem asyst. Obecny kontrakt piłkarza obowiązuje do końca czerwca 2023 roku.

Komentarze