Media: Juventus bliżej porozumienia ws. Chiesy

Federico Chiesa
Federico Chiesa fot. Grzegorz Wajda

Juventus FC i ACF Fiorentina cały czas prowadzą rozmowy ws. przyszłości Federico Chiesy. Reprezentant Włoch niewykluczone, że jeszcze w trakcie trwającego okienka transferowego zamieni klub z Toskanii na ekipę z Piemontu.

Czytaj dalej…

Juventus FC od dłuższego czasu wyraża zainteresowanie zawodnikiem Violi. Federico Chiesa miałby w szeregach aktualnych mistrzów Serie A wzmocnić rywalizację w ofensywie, mogąc grać zarówno jako klasyczna “9”, jak i na skrzydle, co sprawiłoby, że więcej wariantów do gry miałby trener Andrea Pirlo.

Znany włoski dziennikarz sportowy Gianluca Di Marzio sugeruje, że klub z Piemontu zaoferował Fiorentinie Mattię De Sciglio oraz Daniele Ruganiego. Kłopot w tym, że Fiorentina chciałby jednego z defensorów Juve, ale żadnego z tych, których proponuje Juventus, a Meriha Demirala.

Wiele wskazuje jednak na to, że mistrzowie Włoch nie biorą pod uwagę sprzedaży reprezentanta Turcji, który już wcześniej był obiektem zainteresowania kilku klubów z Premier Legaue, ale klubu ostatecznie nie zmienił.

Transakcja za mniej więcej 60 mln euro

Inne spojrzenie na sprawę ma z kolei ekspert ds. transferów Alfredo Pedulla. Jego zdaniem władze Fioletowych są otwarte na ofertę turyńskiego klubu. Chiesa miałby do Juventusu dołączyć na wypożyczenie za 10-12 milionów euro z opcją transferu definitywnego za 50 milionów euro, a suma ta miałaby być spłacana w czterech ratach.

Aktualnie kluby mają omawiać dokładne warunki spłaty zobowiązania. Między innymi punkt dotyczący tego, ile ostatecznie czasu miałby Juve zająć spłacanie kwoty w wysokości mniej więcej 60 milionów euro za piłkarza.

Warto natomiast odnotować, że Chiesa doszedł już do porozumienia z Juventusem w sprawie warunków indywidualnych. Włoch w klubie z Turynu miałby zarabiać rocznie pięć milionów euro. Juventus fundusze na transakcję z udziałem Chiesy ma zebrać, sprzedając takich piłkarzy jak: Douglas Costa, Mattia De Sciglio i Daniele Rugani. Sami Khedira jest natomiast w trakcie rozmów na temat rozwiązania swojego kontraktu za porozumieniem stron.

Komentarze