Media: Jak bumerang wraca temat transferu Ronaldo

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo fot. Grzegorz Wajda

Dziennikarz RadioRossonera Pietro Balzano Prota sugeruje, że wciąż realny jest scenariusz, że drogi Cristiano Ronaldo i Juventusu FC mogą się rozejść w trakcie najbliższej sesji transferowej. Portugalczyk co prawda ma kontrakt ważny z klubem Serie A do końca czerwca 2022 roku. W każdym razie już w tym roku piłkarz może rozstać się z Juve.

Czytaj dalej…

Kapitan reprezentacji Portugalii zasilił szeregi Bianconerich latem 2018 roku. Juventus na to, aby pozyskać Ronaldo przeznaczył blisko 120 milionów euro.

W szeregach ekipy z Piemontu reprezentant Portugalii każdego roku inkasuje 31 milionów euro. Warto jednak zaznaczyć, że w znacznej części apanaże piłkarza reguluje główny sponsor klubu, czyli Fiat, co ma się nie podobać pracownikom producenta samochodów.

Konkretów na razie brak, ale…

W związku z powyższym, co jakiś czas wraca temat rozstania Ronaldo z Juve, a tego typu spekulacje potęguje kryzys gospodarczy związany z pandemią koronawirusa. W każdym razie na dzisiaj żadnych konkretnych doniesień związanych ze zmianą klubu przez Portugalczyka nie ma.

Odnotujmy, że Ronaldo jak na razie w szeregach teamu z Piemontu wystąpił łącznie w 75 spotkaniach, notując w nich 53 trafienia i 14 asyst. 35-latek okazję do poprawienia swojego bilansu może mieć już w najbliższy piątek, gdy Stara Dama rozegra rewanżowy bój z AC Milanem w Coppa Italia.

Komentarze