Krzysztof Piątek
Krzysztof Piątek fot. Grzegorz Wajda

Media: Fiorentina naciska Herthę ws. Piątka

Włoskie media dają do zrozumienia, że sternicy ACF Fiorentiny cały czas mają nadzieję, że uda im się pozyskać tego lata Krzysztofa Piątka z Herthy BSC. Reprezentant Polski miałby do ekipy z Toskanii trafić na dwuletnie wypożyczenie z opcją obowiązkowego transferu definitywnego.

Czytaj dalej…

Piątek w trakcie zimowej sesji transferowej rozstał z AC Milanem, przenosząc się do ekipy z Berlina. W zespole ze stolicy Niemiec zawodnik nie miał jednak tak udanego wejścia do ligi, jak to miało miejsce w przypadku Serie A, gdzie Piątek szybka stał się najpierw pupilem kibiców Genoi CFC, a później Rossonerich.

Operacja powrotu “Il Pistolero” do Włoch trwa

W związku z powyższym bardzo realny scenariusz zakłada, że 25-latek wróci na Półwysep Apeniński, czytamy na łamach Corriere dello Sport. Przypomnijmy, że Piątek do Herthy trafił za 24 miliony euro w styczniu. W koszulce Starej Damy zawodnik wystąpił łącznie w 15 spotkaniach ligowych, notując w nich cztery trafienia i jedną asystę.

Obecna umowa Piątka z przedstawicielem Bundesligi obowiązuje do końca czerwca 2025 roku. Spekuluje się, że Hertha nie zgodzi się na rozstanie z zawodnikiem, dopóki nie odzyska pieniędzy zainwestowanych w transfer piłkarza.

Nowy sezon polski napastnik zacznie spotkania w kadrze

Odnotujmy, że Piątek znalazł się w kadrze reprezentacji Polski na wrześniowe mecze w Lidze Narodów, w których Biało-czerwoni zmierzą się najpierw z Holandią w Amsterdamie, a kilka dni później w Zenicy z Bośnią i Hercegowiną.

Komentarze