Media: Fiorentina naciska Herthę ws. Piątka

Krzysztof Piątek
Krzysztof Piątek fot. Grzegorz Wajda

Włoskie media dają do zrozumienia, że sternicy ACF Fiorentiny cały czas mają nadzieję, że uda im się pozyskać tego lata Krzysztofa Piątka z Herthy BSC. Reprezentant Polski miałby do ekipy z Toskanii trafić na dwuletnie wypożyczenie z opcją obowiązkowego transferu definitywnego.

Czytaj dalej…

Piątek w trakcie zimowej sesji transferowej rozstał z AC Milanem, przenosząc się do ekipy z Berlina. W zespole ze stolicy Niemiec zawodnik nie miał jednak tak udanego wejścia do ligi, jak to miało miejsce w przypadku Serie A, gdzie Piątek szybka stał się najpierw pupilem kibiców Genoi CFC, a później Rossonerich.

Operacja powrotu “Il Pistolero” do Włoch trwa

W związku z powyższym bardzo realny scenariusz zakłada, że 25-latek wróci na Półwysep Apeniński, czytamy na łamach Corriere dello Sport. Przypomnijmy, że Piątek do Herthy trafił za 24 miliony euro w styczniu. W koszulce Starej Damy zawodnik wystąpił łącznie w 15 spotkaniach ligowych, notując w nich cztery trafienia i jedną asystę.

Obecna umowa Piątka z przedstawicielem Bundesligi obowiązuje do końca czerwca 2025 roku. Spekuluje się, że Hertha nie zgodzi się na rozstanie z zawodnikiem, dopóki nie odzyska pieniędzy zainwestowanych w transfer piłkarza.

Nowy sezon polski napastnik zacznie spotkania w kadrze

Odnotujmy, że Piątek znalazł się w kadrze reprezentacji Polski na wrześniowe mecze w Lidze Narodów, w których Biało-czerwoni zmierzą się najpierw z Holandią w Amsterdamie, a kilka dni później w Zenicy z Bośnią i Hercegowiną.

Komentarze