Media: De Paul nieprzekonany do Leeds, woli Juve

Piłkarze Juventusu
Piłkarze Juventusu fot. Grzegorz Wajda

Rodrigo De Paul to jeden z tych zawodników występujących na co dzień w Serie A, który przyciąga uwagę wielu klubów. Media na Półwyspie Apenińskim podają, że piłkarz ostatnio znalazł się na celowniku beniaminka Premier League. Sam zainteresowany czeka jednak na ruch ze strony mistrza Włoch.

Czytaj dalej…

Rodrigo De Paul znalazł się na radarze Leeds United, które planuje wzmocnić się w ofensywie po wywalczeniu awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii. Reprezentant Argentyny nie ukrywa jednak, że wolałby dołączyć do Juventusu.

Duże pieniądze w grze

Zawodnik niedawno przedłużył umowę z klubem z siedzibą na Dacia Arena, która obowiązuje do końca czerwca 2024 roku. Taki stan rzeczy sprawia, że chętny na pozyskanie De Paula musi się liczyć z tym, że suma takiej transakcji zamknęłaby się w kwocie 30 milionów euro.

CalcioMercato.it przekonuje na swoich łamach, że argentyński zawodnik nie jest przekonany do tego, aby trafić pod skrzydła Marcelo Bielsy. W związku z tym, że zainteresowanie De Paulem wyraża Juve, to zawodnik ma nadzieję, że ostatecznie zamieni biało-czarną koszulkę Udinese, na biało-czarną Juventusu.

Dybala kluczem do transferu De Paula?

Według włoskich dziennikarzy nowy szkoleniowiec Starej Damy w osobie Andrei Pirlo jest zwolennikiem talentu De Paula. Za ewentualnym transferem do ekipy z Piemontu z udziałem zawodnika teamu z Udine może przemawiać też jego przyjaźń z Paulo Dybalą. Dwaj argentyńscy zawodnicy razem spędzili wakacje.

Komentarze