Media: Allegri następcą Conte w Interze

Massimiliano Allegri
Massimiliano Allegri fot. Grzegorz Wajda

Według doniesień włoskich środków masowego przekazu sternicy Interu Mediolan mogą zwrócić się po zakończeniu sezonu do Massimiliano Allegriego, jeśli z klubem rozstanie się Antonio Conte. Nerazzurri są w zasadzie pewni zajęcia miejsca premiowanego grą w kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Niemniej plany o wywalczeniu scudetto runęły w gruzach po seryjnych potknięciach mediolańczyków z US Sassuolo, Bologną FC i Hellasem Werona.

Czytaj dalej…

Sport Mediaset i Tuttosport sugerują natomiast, że były selekcjoner reprezentacji Włoch w osobie Conte może odejść z Interu, jeśli nie otrzyma latem zapewnienia w sprawie wzmocnień drużyny.

W związku z tym, że wciąż bez pracy pozostaje były trener Juventusu FC Allegri, to niewykluczone, że sternicy klubu z Lombardii zwrócą się do niego w sprawie pracy, aby zastąpił 50-latka.

Historia zatoczy koło?

Przypomnijmy, że pozostający aktualnie bez zatrudnienia szkoleniowiec już raz zastąpił Conte, co miało miejsce w 2014 roku. Wówczas aktualny trener Interu nie potrafił znaleźć nici porozumienia ze sternikami Juventusu FC w sprawie polityki transferowej.

Za ewentualnym zatrudnieniem Allegriego w Interze ma przemawiać osoba dyrektora generalnego mediolańczyków Beppe Marotty, który ma bardzo dobre relacje z byłym opiekunem Starej Damy, co jestem następstwem czasu spędzonego razem w ekipie z Piemontu.

Gdyby Allegri objął stery w Interze, byłby dopiero trzecim trenerem w historii, który prowadził Nerazzurrich, Rossonerich i Bianconerich, po Giavannim Trapattonim i Alberto Zaccheronim.

Komentarze