McKennie nowym zawodnikiem Juventusu

Piłkarze Juventusu
Piłkarze Juventusu fot. Grzegorz Wajda

Weston McKennie został został nowym zawodnikiem Juventus, poinformował klub z Piemontu. Amerykanin trafił do ekipy z Turynu na wypożyczenie za 4,5 miliona euro z opcją transferu definitywnego za 18 milionów euro.

Czytaj dalej…

Weston McKennie może kosztować przedstawiciela nieco więcej, co reguluje umowa dotycząca ewentualnych bonusów uzależnionych od wyników. Ostatecznie transakcja z udziałem reprezentanta Stanów Zjednoczonych może kosztować aktualnych mistrzów Serie A nawet 29,5 miliona euro.

Transfer definitywny po spełnieniu określonych warunków

Sky Sport Italia twierdzi, że opcja transferu definitywnego stanie się obowiązkowa, jeśli zawodnik rozegra przynajmniej 60 procent meczów w trakcie sezonu 2020/2021. 22-latek legitymuje się bilansem 19 występów w drużynie narodowej. Debiut w reprezentacji Stanów Zjednoczonych piłkarz zaliczył w listopadzie 2017 roku.

“Juventus Football Club ogłasza, że ​​umowa z FC Schalke 04 dotycząca tymczasowego pozyskania do 30 czerwca 2021 roku praw rejestracyjnych zawodnika Westona McKenniego została sfinalizowana za kwotę 4,5 mln euro” – czytamy w oświadczeniu włoskiego klubu.

“Umowa obejmuje ponadto:
– zobowiązanie Juventusu do ostatecznego nabycia praw rejestracyjnych zawodnika, pod warunkiem osiągnięcia określonych celów sportowych do końca sezonu 2020/2021
– prawo Juventusu do ostatecznego nabycia praw rejestracyjnych gracza w przypadku nieosiągnięcia tych celów” – czytamy dalej.

„W obu przypadkach uzgodnione wynagrodzenie za ostateczne przejęcie wynosi 18,5 mln euro, płatne w ciągu trzech lat, które może zostać zwiększone maksymalnie do siedmiu milionów euro po osiągnięciu określonych celów sportowych w okresie obowiązywania umowy o pracę z zawodnikiem” – brzmi komunikat.

Młody i silny środkowy pomocnik

McKennie w miniony piątek w dniu swoich 22 urodzin przechodził testy medyczne przed przeprowadzką do Juve. Z kolei w sobotę zawodnik parafował umowę.

Urodzony w Teksasie i wychowany w głównym stopniu w bazie wojskowej w Niemczech McKennie opuścił akademię piłkarską FC Dallas na rzecz transferu do Schalke w 2016 roku. Z kolei rok później piłkarz trafił do pierwszego zespołu Die Königsblauen.

Komentarze