Icardi w Juve lub Napoli dopiero latem 2021 roku?

Piłkarze Interu Mediolan
Piłkarze Interu Mediolan fot. Grzegorz Wajda

Coraz więcej szczegółów jest znanych w kontekście wykupienia Mauro Icardiego przez Paris Saint-Germain z Interu Mediolan. Wierząc medialnym doniesieniom klub z Lombardii wynegocjował sumę 15 milionów euro od następnego transferu z udziałem Argentyńczyka, przy spełnieniu konkretnego warunku.

Czytaj dalej…

Icardi do teamu ze stolicy Francji trafił w trakcie ostatniej letniej sesji transferowej, a klub z Ligue 1 zapłacił 13 milionów euro za wypożyczenie zawodnika. W rozegranych, jak dotąd 31 spotkaniach były kapitan Czarno-niebieskich strzelił 20 goli.

Co prawda pierwotna umowa między oboma klubami sugerowała, że argentyński napastnik może trafić do teamu ze stolicy Francji za 70 milionów euro. Ostatnie doniesienia wskazują jednak, że suma transakcji zamknie się w kwocie 50-53 milionów euro plus 7-8 milionów euro ma zostać zapłacone w formie bonusów.

Inter nie chce wzmacniać klubów Serie A

W ostatnich miesiącach dużo spekulowano o tym, że Icardi znajduje się na celowniku Juventusu FC, czy SSC Napoli. Wygląda na to, że decydenci Nerazzurrich przygotowali się na to, że władze mistrzów Włoch lub klubu z Kampanii będą chciały odkupić zawodnika od PSG, bo w porozumieniu z paryżanami zapewnili sobie podobno 15 milionów euro, jeśli zawodnik przy swojej kolejnej zmianie klubu trafi do Włoch.

Powyższa klauzula ma jednak obowiązywać tylko przez jeden rok, do czego odnosi się serwis CalcioMercato.it, więc teoretycznie Icardimoże zostać w szeregach teamu ze stolicy Francji do końca kampanii 2020/2021, aby latem przyszłego roku wrócić do Serie A na sezon 2021/2022.

Komentarze