Sarri zainteresowany pozyskaniem piłkarza Chelsea?

Maurizio Sarri
Maurizio Sarri fot. Grzegorz Wajda

CalcioMercato.com twierdzi na swoich łamach, że Maurizio Sarri jest zwolennikiem tego, aby latem szeregi Juventusu FC zasilił Pedro Rodriguez. Hiszpański zawodnik ma kontrakt ważny z Chelsea FC tylko do końca czerwca tego roku, więc do włoskiego klubu mógłby trafić na zasadzie wolnego transferu.

Czytaj dalej…

Pedro Rodriguez miał już okazję współpracować z aktualnym opiekunem Starej Damy, gdy Sarri pracował jeszcze w szeregach The Blues. W trakcie sezonu 2018/2019 pod skrzydłami włoskiego trenera 32-latek zaliczył 52 spotkania, notując w nich 13 trafień i pięć asyst.

Ulubieniec Sarriego trafi do Juve?

Tymczasem w obecnym sezonie 65-krotny reprezentant Hiszpanii wystąpił w 18 meczach, zdobywając w nich dwie bramki. Na koncie Hiszpana są też trzy asysty. Warto jednak podkreślić, że już przez blisko trzy miesiące angielskie ekipy nie rozgrywały spotkań w związku z zawieszeniem rozgrywek, na co wpływ ma pandemia koronawirusa.

Pedro Rodriguez w ekipie z Piemontu mógłby wzmocnić rywalizacje na skrzydłach. Zawodnik może grać też jako ofensywny pomocnik, co miało miejsce nawet w tym sezonie, gdy Chelsea mierzyła się z AFC Bournemouth.

Komentarze