Matuidi nowym piłkarzem Interu Miami

Blaise Matuidi
Blaise Matuidi fot. Abaca/Hepta/ SPORTPICTURES

Zgodnie z medialnymi doniesieniami Blaise Matuidi dzisiaj związał swoją przyszłość z Interem Miami. Szczegółów transakcji nie ujawniono.

Czytaj dalej…

Zanim mistrz świata z 2018 roku dołączył do ekipy z MLS, to za porozumieniem stron rozwiązał swoją umowę z Juventusem FC. Przypomnijmy, że doświadczony francuski pomocnik miał kontrakt ważny z klubem z Piemontu do końca czerwca 2021 roku.

– Blaise jest jednym z najbardziej utytułowanych pomocników swojego pokolenia i cieszymy się, że możemy go gościć w swoich szeregach – powiedział Paul McDonough, dyrektor operacyjny i dyrektor sportowy Interu Miami.

– Jego światowej klasy jakość i przywództwo będą kluczowymi atrybutami klubu – dodał działacz klubu MLS.

Niezbędne doświadczenie i rutyna w klubie z Florydy

– Nie mógłbym być szczęśliwszy, mogąc powitać mojego przyjaciela Blaise’a w Interze Miami. Jest świetnym i utalentowanym piłkarzem oraz wspaniałą osobą – powiedział z kolei współwłaściciel klub David Beckham.

– Posiadanie w naszym zespole zdobywcy Pucharu Świata o jakości Blaise’a to dla nas coś bardzo ważnego. To Istotny moment dla klubu, dla nas jako właścicieli i dla naszych fanów. Dla mnie osobiście dołączenie byłego kolegi z drużyny do naszego klubu jest czymś wyjątkowym i nie mogę się doczekać powitania go i jego rodziny w południowej Florydzie – dodał Anglik.

Matuidi w szeregach ekipy z Miami będzie grał w koszulce z numerem osiem na plecach. Swój debiut zawodnik będzie mógł zaliczyć już w nocy z 22 na 23 sierpnia czasu polskiego z Orlando City.

Komentarze