De Sciglio może zmienić klub

Mattia De Sciglio
Mattia De Sciglio fot. Grzegorz Wajda

Mattia De Sciglio jest podobno zainteresowany zmianą barw klubowych. Włoski defensor znajduje się na celowniku FC Barcelony, czy Paris Saint-Germain.

Czytaj dalej…

Informacje na temat ewentualnej zmiany pracodawcy przez De Sciglio pojawiły się na łamach La Gazzetta dello Sport. W kontekście aktualnych mistrzów Francji defensor Starej Damy miałby docelowo zastąpić Layvina Kurzawę, czy Thomasa Meuniera, którzy nie przedłużyli wciąż wygasających kontraktów.

Chętni z Francji i Hiszpanii

Klub z Katalonii jest także łączony z pozyskaniem De Sciglio. Niewykluczone, że zawodnik miałby zostać zaangażowany w wymianę, o której ostatnio dużo mówi się w mediach. Barca i Juventus FC już od jakiegoś czasu prowadzą negocjacje związane ze zmianą klubu przez Miralema Pjanicia i Arthura Melo. Niewykluczone, że rzutem na taśmę jednak do ekipy z Camp Nou trafi włoski defensor.

39-krotny reprezentant Włoch ma kontrakt z klubem z Piemontu do końca czerwca 2022 roku. W trakcie kampanii 2019/2020 zawodnik wystąpił łącznie w 12 meczach, w zaledwie ośmiu spotkaniach Serie A.

Komentarze