Marotta: Transakcje z udziałem Pogby najbardziej udane

Paul Pogba
Paul Pogba fot. Grzegorz Wajda

Paul Pogba latem 2016 roku był bohaterem transferu z Juventusu do Manchesteru United. Tymczasem ostatnio Beppe Marotta stwierdził, że transakcje z udziałem Francuza były jego najbardziej udanymi w karierze. Zdolny pomocnik trafił do teamu z Piemontu na zasadzie wolnego transferu, po czym do Man Utd został sprzedany za ponad 100 milionów euro.

Czytaj dalej…

Paul Pogba w ostatnich miesiącach niejednokrotnie łączony był z powrotem do ekipy z Serie A. Na dzisiaj temat ucichł, co pozwala przypuszczać, że reprezentant Francji w trakcie kampanii 2020/2021 będzie nadal bronił barw Czerwonych Diabłów.

Super deal

– Dyrektor stara się sprowadzić graczy stosunkowo tanio i sprzedać ich ze znacznym zyskiem – mówił aktualny dyrektor sportowy Interu Mediolan cytowany przez Football Italia.

– Najlepszymi transakcjami w mojej karierze była te z udziałem Pogby. W Juventusie pozyskaliśmy go za darmo, a później sprzedaliśmy za 100 milionów euro – kontynuował Marotta.

Duże doświadczenie w wieku 27 lat

69-krotny reprezentant Francji ma kontrakt ważny z Manchesterem United do końca czerwca 2021 roku. W umowie zawodnika jest jednak zapisana klauzula, umożliwiająca angielskiemu klubowi przedłużenie kontraktu o kolejne 12 miesięcy.

Komentarze