Mandzukić rozwiązał umowę z Al-Duhail

Mario Mandzukić
Mario Mandzukić fot. Getty Images

Mario Mandzukić, oficjalnie został wolnym zawodnikiem. Chorwat za porozumieniem stron rozwiązał swój kontrakt z Al-Duhail Sports Club, do którego trafił z Juventusu FC. Według medialnych doniesień doświadczonego piłkarza chcą mieć w swoich szeregach sternicy AC Milanu i Benevento Calcio, które w kolejnej kampanii grać będzie w Serie A.

Czytaj dalej…

W kontekście byłego zawodnika Starej Damy warto odnotować, że już przed rozstaniem z Juve piłkarz był przymierzany do gry w ekipie z miasta mody. W szeregach Rossonerich zawodnik miałby zastąpić Zlatana Ibrahimovicia, którego przyszłość w Milanie wciąż jest niepewna.

Innym klubem, mającym na swoim celowniku Mandzukicia jest z kolei Benevento, który jest już pewne gry w najwyższej klasie rozgrywkowej we Włoszech w sezonie 2020/2021. Sternicy ekipy z Kampanii już pracują intensywnie nad budowaniem zespołu na rozgrywki we włoskiej ekstraklasie, które wystartują we wrześniu.

“Osiągnąłem porozumienie z zarządem Al-Duhail, aby rozwiązać umowę za obopólną zgodą” – napisał Mandzukic na łamach Twittera.

“Doceniam zaufanie, na które mogłem liczyć Katarze. Jednocześnie życzę wszystkiego najlepszego klubowi i zespołowi w przyszłości” – dodał piłkarz.

Przypomnijmy, że Mandzukić w latach 2015/2020 był zawodnikiem Juventusu, notując w szeregach tej ekipy 162 spotkania, w których zdobył 44 bramki.

Komentarze