Spalletti: Chcę wrócić na ławkę

Luciano Spalletti
Luciano Spalletti fot. Stefan Constantin / Sport Pictures

Kolejnym po Massimiliano Allegrim trenerem, który wyraża gotowość do tego, aby wrócić do pracy w roli trenera, wydaje się Luciano Spalletti. Włoch co prawda wciąż ma ważny kontrakt z Interem Mediolan, ale poważnie bierze pod uwagę rozwiązanie go za porozumieniem stron, aby wrócić do zawodu.

Czytaj dalej…

Spalletti od momentu odsunięcia od pierwszego zespołu w klubie z Lombardii nie jest aktywny w życiu piłkarskim. 61-latka na stanowisku opiekuna Nerazzurrich zastąpił Antonio Conte, który wciąż ma szanse na przerwanie hegemonii Juventusu FC w Serie A i wywalczenie scudetto przez Inter.

Pieniądze nie mają znaczenia

Tymczasem najnowsze doniesienia Sky Sport Italia wskazują, że Spalletti jest gotowy na zawarcie porozumienia z dyrektorem generalnym mediolańskiej ekipy w osobie Beppe Marotty. Dodajmy, że włoski trenera do końca czerwca 2021 roku może liczyć w Interze na zarobki w wysokości 4,5 miliona euro rocznie.

Włoski nadawca telewizyjny sugeruje, że Spalletti marzy o pracy w Anglii, więc z tego właśnie powodu zaczął naukę języka angielskiego. W każdym razie obecnie żadnych konkretnych ofert Włoch nie otrzymał. – Aspekt ekonomiczny nie ma znaczenia, trenuję, bo lubię to robić. teraz chcę wrócić na ławkę – rzekł Spalletti w rozmowie ze Sky Sport Italia.

Komentarze