L’Equipe: Juventus też wyraża zainteresowanie Messim

Piłkarze Juventusu
Piłkarze Juventusu fot. Grzegorz Wajda

Juventus jest klubem, który również myśli o pozyskaniu Leo Messiego z FC Barcelony, czytamy na łamach L’Equipe. Klub z Piemontu ma plan, aby stworzyć super duet ofensywnych zawodników, gdzie Argentyńczyk miałby możliwość grać u boku Cristiano Ronaldo, sugeruje francuski dziennik.

Czytaj dalej…

Juventus od samego początku spekulacji dotyczących przyszłości Messiego był brany pod uwagę jako potencjalny następny klub reprezentanta Argentyny. Chociaż trudno sobie wyobrazić, aby w jednej ekipie było dwóch piłkarzy, którzy rocznie inkasowaliby ponad 30 milionów euro rocznie.

Zgodnie z oczekiwania spekulacje się nasilają

W kontekście Messiego warto zaznaczyć, że zawodnik w miniony wtorek złożył wniosek o rozwiązanie swojej umowy, chcąc spróbować swoich sił w innym miejscu. Najbardziej realny scenariusz zakłada, że Argentyńczyk dołączy do Manchesteru City, chociaż nie brakuje głosów łączących 33-latka z transferem do Włoch.

Odnotujmy, że chętny na pozyskanie Messiego jest Inter Mediolan, który ma nadzieję, że dzięki takiemu zawodnikowi stałby się konkurencyjny nie tylko dla aktualnych mistrzów Serie A na krajowym podwórku, ale również na arenie międzynarodowej. Nie jest tajemnicą, że ambicje Nerazzurrich po porażce w finale Ligi Europy z Sevillą FC zostały mocno podrażnione.

Żądła trudne do zatrzymania w jednym zespole?

W każdym razie sternicy Barcy przekonują, że Messi ma kontrakt ważny do końca czerwca 2021 roku. Chociaż prawnicy zawodnika stawiają na swoim, umacniając się w wierze w to, że klauzula w umowie Argentyńczyka, umożliwiająca mu jednostronne rozwiązane kontraktu, ma rację byty, bo przez pandemię koronawirusa i przerwę w rozgrywkach terminarz piłkarski został przesunięty. Tym samym nie było możliwe, aby Messi podjął decyzję o rozstaniu z Dumą Katalonii do 10 czerwca. Dopiero teraz zawodnik ma taką możliwość. Hiszpańskie media donoszą, że termin na rozstanie argentyńskiego zawodnika z Barcą ma upłynąć z końcem tego miesiąca.

W powszechnej opinii faworytem do pozyskania Messiego jest aktualny wicemistrz Anglii, na co wpływ ma mieć osoba Josepa Guardioli. Hiszpan w przeszłości miał już okazję współpracować z Argentyńczykiem, gdy był trenerem Barcelony. Niewykluczone, że drogi obu zejdą się znowu, ale na Wyspach Brytyjskich.

W kategorii ciekawostki warto natomiast nadmienić, że Juventus złożył “dyskretne zapytanie” o możliwość pozyskania Messiego jego ojcu, podaje L’Equipe. Chociaż perspektywa gry Argentyńczyka u boku CR7 może być kusząca, to jednak wydaje się mało prawdopodobna, mając na uwadze koszty takiego przedsięwzięcia.

Komentarze