Lazio blisko pozyskania Jerome’a Boatenga

Jerome Boateng
Jerome Boateng PressFocus

We włoskich mediach pojawiły się informacje, że działacze Lazio są o krok od pozyskania Jerome’a Boatenga. Zawodnik ten pozostaje bez klubu po tym jak rozstał się ze swoim długoletnim pracodawcą, Bayernem Monachium.

  • Jerome Boateng jest do wzięcia za darmo po tym, jak wygasła jego umowa w Monachium.
  • Jak donoszą włoskie media doświadczony defensor jest już po słowie z działaczami Lazio.
  • Rzymianie uprzedzili tym samym inne kluby, które także myślały o pozyskaniu Boatenga. Wśród nich była AS Roma.

32-latek może przebierać w ofertach, bo jest wolnym graczem i może dołączyć do nowego klubu bez sumy odstępnego. Serwis Football Italia donosi jednak, że Jeroeme Boateng dokonał już ostatecznego wyboru i zwiąże się kontraktem z Lazio.

Rozmowy w tej sprawie prowadzone były od jakiegoś czasu. Działacze Lazio ubiegli tym samym inne włoskie kluby. Jerome’a Boatenga łączono między innymi z Romą. Chrapkę na angaż tego piłkarza miał podobno menedżer Jose Mourinho.

Wygląda na to, że wpływ na zakontraktowanie Boatenga nie będzie miał fakt, że drużynę opuści trener Simone Inzaghi. Jest on o krok od przejęcia Interu Mediolan.

Defensor z dużym doświadczeniem

Jerome Boateng ma 32 lata, a w Bayernie Monachium grał od 2011 roku. Wcześniej reprezentował barwy Manchesteru City. Nigdy wcześniej nie występował we włoskiej Serie A.

W poprzednim sezonie Niemiec wystąpił łącznie w 39 meczach dla ekipy z Bawarii. Zdobył w nich dwa gole. Zwykle ustawiany jest na środku defensywy.

Czytaj także: Dawidowicz doceniony. Nowy kontrakt Polaka

Komentarze