Lazio blisko pozyskania Algierczyka

Serie A
Serie A

Reprezentant Algierii, Mohamed Fares, jest o krok od przejścia ze SPAL Ferrara do Lazio. Jak informuje Sportitalia, wszystkie strony doszły już do porozumienia w sprawie najważniejszych warunków transferu i indywidualnego kontraktu.

Czytaj dalej…

Ostatnie szczegóły transferu 24-letniego zawodnika mają zostać ustalone w tym tygodniu. Według doniesień włoskich mediów, Lazio zapłaci za Faresa 10 milionów euro, choć w przeciwnym kierunku mógłby również przenieść się pomocnik Simone Palombi, który w poprzednim sezonie występował na zasadzie wypożyczenia w Cremonese.

Jeżeli transfer zostanie sfinalizowany, Fares dołączy do swojego byłego kolegi z drużyny SPAL, Manuela Lazzariego, który zaliczył świetny debiutancki sezon w zespole Lazio.

Algierczyk jest wychowankiem Girondins Bordeaux, ale do Włoch przeniósł się w wieku zaledwie 16 lat. Na początku 2013 roku został piłkarzem Hellas Werona, w którym spędził pięć kolejnych sezonów. Latem 2018 roku przeniósł się do SPAL Ferrara, początkowo na zasadzie wypożyczenia, a następnie definitywnego transferu.

W zespole z Ferrary wystąpił w 43 ligowych spotkaniach, zdobywając trzy gole. W poprzednim sezonie, z powodu poważnej kontuzji kolana, zaliczył tylko osiem występów w Serie A.

Trudne okno transferowe Lazio

Klub ze Stadio Olimpico zdaje sobie sprawę, że musi wzmocnić kadrę swojej drużyny przed czekającą ją rywalizacją między innymi w Lidze Mistrzów. Do tej pory władzom klubu ze stolicy Włoch nie udało się jednak zrealizować swoich celów. Na grę w Lazio nie zdecydował się David Silva, a coraz bardziej oddala się również transfer reprezentanta Kosowa Vedata Muriqiego.

W tym tygodniu powinno jednak dojść do finalizacji pierwszych transferów. Obok Faresa, piłkarzem Lazio może również zostać doświadczony bramkarz Jose Reina.

Komentarze