La Gazzetta dello Sport: Milik mówi Romie “nie”!

Arkadiusz Milik
Arkadiusz Milik fot. Rafał Rusek

15 dzień września miał być decydujący dla przyszłości Arkadiusza Milika. Reprezentant Polski miał zacząć finalizować swoją przeprowadzkę z SSC Napoli do AS Romy. Internetowa strona La Gazzetta dello sport podaje jednak, że wychowanek Rozwoju Katowice odrzucił propozycję klubu z Wiecznego Miasta.

Czytaj dalej…

Arkadiusz Milik według doniesień włoskich dziennikarzy miał związać się z Romą umową na pięć lat. Dzięki porozumieniu ze stołeczną ekipą zawodnik mógł zarabiać rocznie 5 milionów euro. Tym samym apanaże Polaka zostałyby podwojone względem tego, co ma miejsce aktualnie.

Co wpłynęło na decyzję piłkarza? Wierząc sugestiom najpopularniejszego dziennika sportowego w Italii, polskiemu napastnikowi po prostu nie odpowiada stolica Włoch jako kolejne miejsce do życia, chcąc trafić do innego klubu. Fakt, że były napastnik Ajaxu ostatecznie nie dołączy do Romy, ma wpływ też na to, że do Juventusu przynajmniej na razie nie trafi Edin Dzeko.

Puzzle rozrzucone znów na stole

Sytuacja jest o tyle skomplikowana, że kwestia przeprowadzki reprezentanta Bośni i Hercegowiny była w zasadzie omówiona. Doświadczony napastnik miał zasilić atak Starej Damy, z kolei szeregi Giallorossich miał wzmocnić w zamian Mattia De Sciglio.

Aktualnie transakcja stanęła w miejscu. Jedyna możliwość na sfinalizowanie transferów pozostaje w geście reprezentanta Polski, który może zmienić zdanie. Dodajmy, że Milik ma kontrakt ważny z klubem z Kampanii tylko do końca czerwca 2021 rok. Urodzony w Tychach zawodnik ani myśli przedłużać umowę z Napoli.

Komentarze