Kwartet Juve za Chiesę? Niezwykła oferta Starej Damy

Federico Chiesa
Federico Chiesa fot. Grzegorz Wajda

Najnowsze informacje włoskiej prasy wskazują, że Juventus FC planuje zaoferować ACF Fiorentinie czterech piłkarzy w zamian za Federico Chiesę. Reprezentant Włoch od dłuższego już czasu znajduje się na celowniku Bianconerich.

Czytaj dalej…

Wszystko wskazuje na to, że nowa rzeczywistość w związku z pandemią koronawirusa sprawi, że klubu skupią się na transakcjach związanych z wymianą zawodnikami. Tuttosport sugeruje w związku z tym, że Stara Dama jest skłonna zaoferować Mattię Perina, Daniele Ruganiego, Lukę Pellegriniego i Cristiana Romero w zamian za Chiesę.

Według informacji Tuttosport dyrektor sportowy Juventusu w osobie Fabio Paraticiego jest gotowy poświęcić wymienionych wyżej piłkarza, aby pozyskać napastnika Violi. Warto natomiast odnotować, że klub z Toskanii wydaje się najbardziej zainteresowany pozyskaniem golkipera Starej Damy, który jest obecnie na wypożyczeniu w Genoi CFC.

Perin następcą polskiego golkipera?

Co prawda numerem jeden między słupkami Fioletowych, jest Bartłomiej Drągowski. Realny jest jednak scenariusz związany z tym, że Polak latem zostanie sprzedany, więc Fiorentina pilnie potrzebowałaby bramkarza.

Turyński dziennik podaje też, że w transakcję nie ma być zaangażowany Rolando Mandragora, którego klub z Piemontu chce odkupić z Udinese Calcio. Zakładano, że zostałby on wykupiony tylko po to, aby chwilę później wykorzystać go przy innej transakcji. Okazuje się jednak, ze Maurizio Sarri planuje dać mu szansę w Juve.

Komentarze