Król strzelców Ekstraklasy zawodnikiem Monzy

Christian Gytkjaer
Christian Gytkjaer fot. Karol Cichoń / WislaKrakow.com

Christian Gytkjaer został nowym zawodnikiem AC Monza, które niedawno zapewniło sobie awans do Serie B, poinformował włoski klub. Warto zaznaczyć, że prezydentem ekipy z Lombardi jest Paolo Berlusconi, czyli brat byłego sternika AC Milanu w osobie Silvio Berlusconiego, który jest zresztą właścicielem klubu. Z kolei prezesem zarządu w Monzie jest Adriano Galliani.

Czytaj dalej…

Duński napastnik do włoskiej ekipy trafi na zasadzie wolnego transferu, gdyż z końcem lipca wygasa jego kontrakt z Lechem Poznań. Jednocześnie od 1 sierpnia najlepszy strzelec PKO Ekstraklasy w sezonie 2019/2020 będzie bronił barw ekipy z zaplecza Serie A.

Z ziemi polskiej do włoskiej

Dodajmy, że 30-letni napastnik do teamu ze stolicy Wielkopolski trafił w 2017 roku z TSV 1860 München. W szeregach Kolejorza zawodnik wystąpił łącznie w 119 spotkaniach, w których zaliczył 65 trafień.

Gytkjaer zanim trafił do polskiej ekstraklasy, to reprezentował barwy takich klubów jak między innymi: Rosenborg BK, FK Haugesund, czy FC Nordsjaelland. W reprezentacji Danii zawodnik zagrał dziewięć meczów, notując w nich pięć trafień.

Komentarze