Kolejka chętnych po pomocnika Lazio

Luis Alberto
Luis Alberto fot. PressFocus

Luis Alberto to jeden z tych zawodników SS Lazio, którzy przyciąga uwagę wielu klubów ze Starego Kontynentu. Według najnowszych doniesień La Gazzetta dello Sport pomocnik Orłów znajduje się na liście życzeń Evertonu, Interu Mediolan i Juventusu FC.

Czytaj dalej…

Luis Alberto trafił do Lazio w 2016 roku z Liverpoolu FC. Z kolei pod koniec września tego roku przedłużył swój kontrakt z klubem z Wiecznego Miasta, co miało na celu odstraszenie chętnych od zawodnika. Nowa umowa Hiszpana obowiązuje do końca czerwca 2025 roku.

Jak się jednak okazuje chętni jak byli, tak są nadal. Mimo że zawodnik do tanich nie należy. Rynkowa wartość prawonożnego pomocnika szacowana jest na 50 milionów euro. W każdym razie giganci ligi włoskiej Inter i Juve są gotowi ponieść taki wydatek, co sugerują włoscy dziennikarze.

Finanse nie są też kłopotem dla Evertonu, którym dowodzi Carlo Ancelotti. Włoch zna pomocnika Lazio z czasów pracy w SSC Napoli. Tym samym Luis Alberto mógłby być ciekawe alternatywą lub po prostu uzupełnieniem dla Jamesa Rodrigueza w szeregach The Toffees.

28-latek w trakcie trwającej kampanii wystąpił łącznie w ośmiu meczach, notując w nich jedno trafienie. Łącznie w szeregach rzymian piłkarz wystąpił w 143 meczach, notując w nich 27 trafień i 44 asysty.

Komentarze