Kluby Serie A w kolejce po Götze

Mario Götze
Mario Götze fot. Abaca/Hepta/SPORTPICTURES

Mario Götze, po raz drugi w trakcie swojej kariery będzie zmuszony rozstać się z Borussią Dortmund. 27-latek nie przedłuży umowy z klubem z Westfalii, która wygasa z końcem czerwca. Jak się jednak okazuje, chętnych na 63-krotnego reprezentanta Niemiec nie brakuje.

Czytaj dalej…

Götze znajduje się na celowniku trzech klubów Serie A. Piłkarza chcą mieć w swoich szeregach, wierząc medialnym doniesieniom, takie kluby jak: AC Milan, AS Roma, czy SS Lazio.

– Mario odejdzie latem z klubu. To decyzją, którą podjęły obie strony po przeanalizowani sytuacji – zakomunikował dyrektor generalny BVB w osobie Michaela Zorca w rozmowie ze Sky Germany w sobotę.

Nowy etap Niemca na Półwyspie Apenińskim?

Zawodnik, który w przyszłym miesiącu skończy 28 lat, w szeregach klubu z Dortmundu inkasuje rocznie pięć milionów euro, co może być pewną przeszkodą dla klubów z Półwyspu Apenińskiego. Nie jest jednak tajemnicą, że Giallorossi widzą w Götze następcę dla Edina Dzeko.

Tymczasem inny klub z Wiecznego Miasta w postaci Lazio, który słynie z odbudowywania zawodników, co miało miejsce między innymi w przypadku Miroslava Klose, też ma nadzieję na pozyskanie zawodnika. W szeregach Rossonerich niemiecki piłkarz miałby natomiast być alternatywą dla Zlatana Ibrahimovicia.

Dodajmy, że Götze jest też łączony z transferami do klubów z Francji, czy Chin, a także z Premier League.

Komentarze