Khedira zamieni Juventus na Romę?

Sami Khedira
Sami Khedira fot. Grzegorz Wajda

Sami Khedira od dawna jest wymieniany w gronie zawodników, którzy wkrótce mogą pożegnać się z Juventusem. Doświadczonego Niemca obowiązuje jednak jeszcze roczna umowa z klubem. Przedstawiciele Starej Damy cały czas szukają rozwiązania, które zadowoliłoby obie strony.

Czytaj dalej…

33-letni Khedira, który w zespole Juventusu występuje od pięciu lat, nie znajduje się podobno w planach klubu na kolejny sezon. Corriere dello Sport informuje, że mistrzowie Włoch najchętniej rozwiązaliby za porozumieniem stron umowę z zawodnikiem, podobnie jak to zrobili w przypadku Blaise’a Matuidiego. Były reprezentant Niemiec ma jednak nie godzić się na takie rozwiązanie, wyrażając chęć pozostania w zespole na kolejny sezon.

Khedira do Romy? Dzeko do Juventusu?

Włoski dziennik informuje, że nowym pomysłem włodarzy Juventusu jest zaproponowanie Samiego Khediry Romie. Niemiec miałby trafić na Stadio Olimpico w ramach rozliczenia za ewentualny transfer Edina Dzeko, który od dłuższego czasu jest łączony z przenosinami na Allianz Stadium.

Roma za bośniackiego napastnika oczekuje 20 milionów euro, ale kwota ta mogłaby zostać obniżona, gdyby w przeciwnym kierunku powędrował właśnie Khedira.

Niemiecki pomocnik do Juventusu trafił przed sezon 2015/16, na zasadzie wolnego transferu z Realu Madryt. Od tamtej pory rozegrał w jego barwach 145 spotkań we wszystkich rozgrywkach, zdobywając 21 bramek. W ostatnim sezonie wystąpił w zaledwie 18 meczach.

Komentarze