Kean chce wrócić do Juve. Kusi go też Borussia

Piłkarze Juventusu FC
Piłkarze Juventusu FC fot. Grzegorz Wadja

Wychowanek Juventusu, Moise Kean chciałby wrócić w ramach wypożyczenia do swojego macierzystego klubu. Zainteresowana pozyskaniem napastnika Evertonu jest też Borussia Dortmund.

Czytaj dalej…

20-latek wychował się w akademii Juventusu, ale przed rokiem przeniósł się do angielskiej Premier League. Everton zapłacił za Moise Keana 27,5 miliona euro. Młody gracz przynajmniej na razie nie odnajduje się zbyt dobrze w Anglii. W poprzednim sezonie rozegrał 33 mecze, ale zdobył w nich tylko dwa gole i zanotował dwie asysty.

Borussia w grze o napastnika

Zdaniem dziennikarzy włoskiego Tuttosport poważnie zainteresowana angażem tego napastnika jest Borussia Dortmund. Samemu Keanowi nie zależy jednak specjalnie na transferze do Niemiec. Jego priorytetem byłby zdaniem mediów powrót do Juventusu w ramach wypożyczenia.

Problemem może być to, że Stara Dama podjęła już decyzję co do obsady swojego ataku na nadchodzący sezon. Do klubu z Barcelony dołącza Luis Suarez, dlatego w przypadku powrotu do Turynu Kean mógłby mieć problem z regularną grą.

Juventus ogranicza swoje wydatki transferowe z powodu kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa. Dlatego w przypadku przenosin Keana rozważane byłoby tylko i wyłącznie wypożyczenie.

Komentarze