Media: Karbownik jedną nogą w Napoli

Michał Karbownik
Michał Karbownik fot. Legia Warszawa

Wszystko wskazuje na to, że lewy defensor warszawskiej Legii, Michał Karbownik zostanie piłkarzem Napoli. Media donoszą, że włoski klub zapłaci za niego 7 milionów euro.

Czytaj dalej…

Ostatnie dni są wyjątkowo udane dla młodego zawodnika. 19-latek otrzymał pierwsze powołanie do dorosłej reprezentacji na mecze UEFA Ligi Narodów we wrześniu. Teraz jest o krok od transferu życia do włoskiej Serie A.

Kolejny Polak zagra w Napoli

Dziennikarz Rai Sport, Ciro Venerato potwierdził w piątek ostatnie spekulacje dotyczące polskiego zawodnika. Jak przekonuje, przenosiny do Włoch są już przesądzone. Obie strony są bowiem o krok od porozumienia i Napoli jest gotowe zapłacić za Karbownika 7 milionów euro.

Polak ma za sobą udany sezon 2019-2020. Zanotował w trzydziestu ośmiu meczach osiem asyst i przyczynił się do tego, że warszawiacy sięgnęli po kolejne mistrzostwo kraju.

Błyskawiczna kariera

19-letni obrońca, który uważany jest za jednego z najbardziej utalentowanych zawodników w Polsce, zadebiutował w Ekstraklasie w minionym sezonie. W maju podpisał nowy kontrakt ważny do lata 2024 roku.

Zawodnik ten pochodzi z Radomia, a w 2017 roku zaczął grać w Akademii, a później drugim zespole Legii Warszawa. Jest obunożny, ale preferuje grę na lewej stronie defensywy.

W Neapolu Karbownik będzie grać u boku innych Polaków, Piotra Zielińskiego i Arkadiusza Milika.

Komentarze