Kamil Glik oficjalnie w Benevento!

Kamil Glik
Kamil Glik fot. Grzegorz Wajda

Kamil Glik jest już oficjalnie zawodnikiem Benevento Calcio. Beniaminek włoskiej Serie A oficjalnie potwierdził we wtorek podpisanie kontraktu z doświadczonym reprezentantem Włoch.

Czytaj dalej…

32-letni obrońca, który do Benevento przenosi się na zasadzie definitywnego transferu z AS Monaco, podpisał z klubem umowę do 30 czerwca 2023 roku.

Powrót do Włoch

Dla Kamila Glika jest to powrót na włoskie boiska po czteroletniej przerwie. Na Półwyspie Apenińskim polski obrońca spędził sześć lat, broniąc barw takich klubów jak US Palermo, AS Bari i FC Torino. To właśnie z tego ostatniego zespołu przeniósł się w 2016 roku za 11 milionów euro do AS Monaco.

Polak na boiskach Serie A rozegrał 147 spotkań, zdobywając 10 bramek i dokładając do tego cztery asysty. Teraz będzie miał okazję na poprawienie tego bilansu w szeregach zespołu, który przebojem wywalczył awans do włoskiej elity.

Cztery lata we Francji

Glik z pewnością będzie bardzo mile wspominany przez fanów AS Monaco, którego przez cztery ostatnie lata był ważnym zawodnikiem. W zespole z księstwa zdołał w tym czasie rozegrać 128 meczów na boiskach Ligue 1, zdobywając w nich 11 bramek i notując 6 asyst.

Komentarze