Kalulu już po pierwszym dniu w Mediolanie

Radość piłkarzy AC Milanu
Radość piłkarzy AC Milanu fot. Grzegorz Wajda

Pierre Kalulu ma już za sobą pierwszy dzień w AC Milanie. Wczoraj Francuz przechodził testy medyczne w stolicy Lombardi. Z kolei wieczorem zawodnik pojawił się w siedzibie klubu, gdzie podpisał umowę na pięć lat.

Czytaj dalej…

Kalulu zasili szeregi Rossonerich na zasadzie wolnego transferu. Chociaż młody piłkarz nie zaliczył jak na razie żadnego oficjalnego spotkania w dorosłej drużynie Olympique Lyon, to i tak jest postrzegany za wielki talent.

W ekipie z miasta mody Kalulu ma wzmocnić defensywę, będąc zdyscyplinowanym prawym defensorem, mogącym grać jednak także na środku defensywy. Francuski piłkarz zostały pozyskany z inicjatywy Paolo Maldiniego i Federica Massary, którzy przez długi czas zabiegali o transfer zawodnika.

Francuz, z którym wiązane są duże nadzieje

Warto jednak podkreślić, że Kalulu na pewno nie wzmocni Milanu w trakcie trwającego sezonu. Zawodnik będzie mógł grać w koszulce Rossonerich dopiero od nowej kampanii, której start jest planowany na wrzesień. W każdym razie już w najbliższych dniach Kalulu ma zacząć treningi w ośrodku treningowym Milanello, mając oswajać się z nowym miejscem pracy.

Trzeba jednak wiedzieć, że Kalulu nie jest postrzegany za zawodnika, który z marszu stanie się pierwszym prawym obrońcą. Aktualnie na tej pozycji w mediolańskiej ekipie grać mogą Davide Calabria i Andrea Conti. Tymczasem docelowo szeregi Rossonerich ma wzmocnić Denzel Dumfries, broniący obecnie barw PSV Eindhoven.

Komentarze