Koulibaly ambitny. Reprezentant Senegalu chce dołączyć do giganta

Kalidou Koulibaly
Kalidou Koulibaly fot. Grzegorz Wajda

Kalidou Koulibaly w ostatnich tygodniach był łączony między innymi z transferami do takich klubów jak Everton, czy Tottenham Hotspur. Wygląda na to, że Senegalczyk do żadnej z wymienionych ekip nie trafi, gdyż jego ambicje sięgają wyżej.

Czytaj dalej…

Koulibaly w ostatnich tygodniach uchodzi za jednego z najbardziej rozchwytywanych obrońców na rynku transferowym. Potencjalnych kupców nie odstrasza nawet suma odstępnego za piłkarza, która ma się kształtować w wysokości 100 milionów euro, która niewykluczone, że zostanie obniżona przez Aurelio De Laurentiisa.

Poważnie zainteresowany pozyskaniem zawodnika wydawał się menedżer The Toffees w osobie Carlo Ancelottiego. Włoch miał okazję współpracować razem z Koulibalym w SSC Napoli. Ostatnio jednak temat transferu byłego zawodnika KRC Genk do Evertonu ucichł.

Koulibaly ma swoje wymagania

Klubami zgłaszającymi według prasy na Wyspach Brytyjskich chęć pozyskania 28-latka były również Tottenham i Newcastle United. Na dzisiaj jednak żadne konkrety nie ujrzały światła dziennego.

CalcioMercato.com podaje natomiast, że Koulibaly będzie gotowy rozstać się z klubem z Kampanii, ale tylko wtedy, gdy zgłosi się po niego jeden z gigantów europejskiej piłki, z Liverpoolem FC, Paris Saint-Germain, FC Barceloną i Realem Madryt na czele.

Komentarze