Ayhan nowym obrońcą Sassuolo

Serie A
Serie A

Kaan Ayhan zgodnie z oczekiwaniami mediów został nowym piłkarzem US Sassuolo, poinformował klub z regionu Emilia-Romania. Turek do ekipy z Serie A trafił z Fortuny Duesseldorf. Suma transakcji ma być warta 2,5 miliona euro.

Czytaj dalej…

Ayhan z klubem z Włoch parafował kontrakt na trzy lata. W szeregach Zielono-czarnych zawodnik ma wzmocnić defensywę, mogąc grać zarówno na środku obrony, jak i na bokach.

25-latek to 28-krotny reprezentant Turcji, który zdecydował się na grę w ekipie znad Bosforu, mimo że urodził się i wychował w Niemczech. Ayhan ma tym samym podwójne obywatelstwo.

Kolejny reprezentant Turcji w klubie włoskiej ekstraklasy

Urodzony w Gelsenkirchen zawodnik staje się trzecim tureckim obrońcą, który będzie grał w Serie A, dołączając do Meriha Demirala, czy Merta Muldura.

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że osiągnęliśmy porozumienie z Sassuolo i jesteśmy zadowoleni z finansowego punktu widzenia – powiedział cytowany przez oficjalną stronę internetową Fortuny Duesseldorf dyrektor sportowy niemieckiego klubu Uwe Klein.

– Wielokrotnie podkreślaliśmy, że nie chcemy stawiać przeszkód naszym zawodnikom, ale jesteśmy również zobowiązani do dokładnego zbadania całego pakietu transferowego – zaznaczył działacz.

– Życzymy Kaanowi wszystkiego najlepszego, zarówno na płaszczyźnie zawodowej, jak i osobistej, ponieważ jest doskonałym przykładem tego, jak dobrze młodzi zawodnicy mogą rozwijać się w Fortunie – skwitował Klein.

Komentarze