Juventus zaczął rozmowy ws. Lacazette’a?

Emirates Stadium
Emirates Stadium fot. Wojciech Witkowski

Cały czas nie została rozstrzygnięta kwestia Arkadiusza Milika i jego ewentualnego transferu z SSC Napoli do Juventusu FC. Tymczasem CalcioMercato.com sugeruje, że na radarze Starej Damy jest również Alexandre Lacazette. Francuz miałby być alternatywnym rozwiązaniem, gdyby do turyńskiego klubu nie trafił Polak, chociaż niekoniecznie.

Czytaj dalej…

Piłkarz Arsenalu ma kontrakt ważny do końca czerwca 2022 roku. Jego przyszłości w klubie z Emirates Stadium jest uzależniona w pewnym sensie od tego, czy w Arsenalu zostanie Pierre-Emerick Aubameyang. Jeśli Gabończyk podpisze nowy kontrakt z londyńską ekipą, to niewykluczone, że Lacazette będzie musiał rozstać się z Arsenalem.

Popularny włoski serwis internetowy donosi, że agenci francuskiego napastnika już zaczęli rozmowy z działaczami Juve, z Fabio Paraticim na czele. Jest to o tyle ciekawe, że do tej poty najczęściej w kontekście przyszłości Lacazette’a słychać było o Atletico Madryt

Lacazette i Milik wzmocnią Juventus?

Za transferem Francuza do Juve przemawiać może to, że mógłby on grać nie tylko z Cristiano Ronaldo w ataku, ale byłby świetnym partnerem w ofensywie także dla Paulo Dybali, a może nawet dla obu jednocześnie, gdyby trener Bianconerich postawił na ultraofensywne ustawienie.

Nie będzie żadnym nadużyciem stwierdzenie, że priorytetem dla Juve jest na dzisiaj Milik. Mając jednak na uwadze, że polski napastnik może trafić do Juventusu na zasadzie wymiany, bo do teamu z Kampanii może dołączyć Federico Bernardeschi, a ponadto niepewna jest przyszłość Gonzalo Higuaina, to niewykluczone, że sternicy Starej Damy mają plan, aby skorzystać z okazji i pozyskać też Lacazette’a, co w perspektywie gry na kilku frontach w kolejnej kampanii w zabójczym tempie, nie byłoby złym rozwiązaniem.

Komentarze