Juventus wyraził oficjalne stanowisko ws. Ronaldo

Piłkarze Juventusu
Piłkarze Juventusu fot. PressFocus

Juventus FC do nowej kampanii przystąpi nie tylko z nowym trenerem, ale również z nowym składem zarządu. W czwartek został przedstawiony nowy dyrektor generalny pionu piłkarskiego. Oficjalnie też zaprezentowano następcę Fabio Paraticiego. W trakcie specjalnej konferencji prasowej poruszono też temat przyszłości Cristiano Ronaldo.

  • Juventus FC w trakcie specjalnej konferencji prasowe zaprezentował dyrektora generalnego i dyrektora sportowego
  • Nowymi przedstawicielami władz klubu z Turynu zostali Maurizio Arrivabene i Federico Cherubini
  • Już w czerwcu światło dzienne ujrzał komunikat dotyczący powrotu Massimiliano Allegriego do Juve

Brak sygnałów dotyczących sprzedaży Ronaldo

Juventus FC ma za sobą rozczarowująca kampanię, po której potrzebny był wstrząs. Pierwszą decyzją było rozstanie z Andreą Pirlo. Jego miejsce w klubie z Turynu zajął Massimiliano Allegri. Utytułowany trener wrócił jednocześnie do Juve po dwóch latach przerwy.

Początek lipca to z kolei mianowanie na stanowisko dyrektora generalnego Maurizio Arrivabene. Z kolei Federico Cherubini został oficjalnie dyrektorem sportowym Starej Damy. Już na starcie przed wymienionymi osobami wyzwanie, którym jest rozstrzygnięcie przyszłości Cristiano Ronaldo. Portugalczyk ma umowę z klubem z Turynu do końca czerwca przyszłego roku. Ostatnio pojawiały się głosy, że 36-latek chce zmienić otoczenie. W tej kwestii przedstawiciele Juve wyrazili stanowisko.

– Nie otrzymaliśmy żadnego sygnału od Ronaldo, sugerującego, że chce odejść z klubu. Pogłoski o jego rzekomym transferze nie mają zatem żądnego racjonalnego podłoża – powiedział Cherubini na konferencji prasowej.

– W zeszłym sezonie strzelił 36 goli w 44 meczach. Liczby nie zawsze mówią wszystko, ale ukrywają wiele prawd. Cieszymy się, że Ronaldo dołączy do zespołu, gdy tylko skończy urlop – uzupełnił działacz Bianconerich.

Cherubini został zapytany wprost o przyszłość CR7 i pozwolił sobie na krótką, ale treściwą odpowiedź. – Nie mam kryształowej kuli, ale w tej chwili nie ma sygnałów dotyczących możliwego transferu – przekonywał 50-latek.

Nowy sezon Serie A wystartuje 22 sierpnia. Na dzisiaj nie jest jednak znany terminarz rozgrywek. Wszystko wskazuje na to, że dokładny harmonogram meczów zostanie ujawniony w połowie lipca.

Czytaj więcej: Juventus oficjalnie przedłużył umowę z bramkarzem

Komentarze