Juventus wypożyczył piłkarza, Pellegrini trafił do Genoi

Serie A
Serie A

Luca Pellegrini został oficjalnie wypożyczony z Juventusu FC do Genoi CFC. Informacje w tej sprawie potwierdził klub z Piemontu w oficjalnym oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej mistrzów Serie A.

Czytaj dalej…

Luca Pellegrini w powszechnej opinii miał być tym zawodnikiem, na którego będzie stawiał trener Andrea Pirlo. Ostatecznie 21-latek jednak zmienił barwy klubowe.

Co miał wpływ na zmianę klubu przez piłkarza? Prawdopodobnie to, że szkoleniowiec Juve postawił na starcie nowej kampanii na Gianlucę Frabottę w defensywie w pierwszym meczu Starej Damy przeciwko UC Sampdorii. Tym samy Pellegrini mógł dojść do wniosku, że jego szansę na grę w szeregach Bianconerich nie będą duże.

Urodzony w Rzymie zawodnik trafił do Juve z AS Romy latem minionego roku. Pellegrini kosztował sterników Bianconerich ponad 20 milionów euro.

21-latek uchodzi za niezwykle wszechstronnego piłkarza, który może grać nie tylko w obronie i pomocy, ale nawet na skrzydle, co zdarzyło mu się już w trakcie kariery piłkarskiej sześć razy. W tych spotkaniach piłkarz raz strzelił gola, notując też dwie asysty.

Dodajmy, że Pellegrini do Genoi został wypożyczony na jeden sezon. W poprzedniej kampanii zawodnik był na wypożyczeniu w Cagliari Calcio.

Komentarze