Juventus włączył się do gry o Alabę?

David Alaba
David Alaba fot. Karol Cichoń

W związku z tym, że ostatnio jedną z pierwszoplanowych postaci Bayernu Monachium jest Alphonso Davies, niewykluczone, że z klubem z Bawarii będzie musiał rozstać się David Alaba. Chętnych na Austriaka jednak nie brakuje, a ostatnio o piłkarza miał pytać Juventus FC, czytamy na łamach CalcioMercato.com.

Czytaj dalej…

28-letni zawodnik ma jeszcze przez rok ważną umowę z Bayernem, więc letnie okno transferowe może być kluczowym dla przyszłości zawodnika. Jeśli zawodnik nie zdecyduje się na podpisanie nowego kontraktu z mistrzami Niemiec, to z dużą dozą prawdopodobieństwa będzie można stwierdzić, że Alaba zmieni pracodawcę.

Z Bundesligi do Serie A?

Chociaż transakcja z udziałem reprezentanta Austrii byłaby kosztowna, to przedstawiciele Serie A są i tak poważnie zainteresowani pozyskaniem zawodnika. Tym bardziej że niepewna jest przyszłość Alexa Sandro w klubie z Piemontu, który co jakiś czas łączony jest z różnymi klubami.

W kontekście Alaby warto stwierdzić, że rynkowa wartość zawodnika szacowana jest na ponad 50 milionów euro. W trakcie kampanii 2019/20 zawodnik wystąpił łącznie w 37 meczach, notując jedno trafienie i dwie asysty.

Komentarze